PLA+ filament
PLA+ (also PLA Pro or high-speed PLA) is PLA modified with additives to be more impact resistant and slightly more heat tolerant, while keeping PLA's ease of printing. Each brand uses its own formula, so properties vary.
PLA+
USD
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
PLA+
USD
[Bigger Size, Longer Use, No Waste] 5KG Large Spool PLA Series 3D Printer Filament Collection
US$48.99
US$9.80/kg
Can't find what you're looking for? Search filament PLA+ on Amazon.es (affiliate link)
Price per kilo = spool price ÷ net filament weight. For packs the total weight is used. Shops that sell in US dollars (US$) are not converted to euros. Delivery time to mainland Spain published by each shop, in business days from dispatch. It is indicative: it does not include handling time or carrier delays. “House brand” marks a shop's own label whose manufacturer is not declared; they can be hidden under Options.